Služby

Poskytujeme standardní léčebnou a preventivní péči o děti od narození do devatenácti let a rovněž řadu nadstandartních služeb a vyšetření.

Máme uzavřenou smlouvu s těmito zdravotními pojišťovnami:

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovna

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Slavia pojišťovna

Revírní bratrská pokladna

Při změně zdravotní pojišťovny, která je možná dvakrát ročně je nutné, abyste nám změnu nahlásili nejpozději do konce ledna popř. do konce července kalendářního roku, od něhož změna platí. Je potřeba podepsat nový registrační list a my musíme změnu rovněž nahlásit do Vámi zvolené nové zdravotní pojišťovny.

Nově narozené miminko mají za povinnost  rodiče přihlásit do zdravotní pojišťovny do 8 dnů od narození.

Nepojištěné děti nebo cizinci mohou být ošetřeni po předchozí domluvě za přímou úhradu.

Registraci nově narozených dětí si domluvte předem, nejlépe osobně nebo telefonicky. Domluvíme se pak s Vámi na převzetí miminka do naší péče.

Plusoptix

Plusoptix je screeningový přístroj určený pro zjišťování vad zraku u dětí a to již od 6 měsíců věku. Jeho konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj pomáhá efektivně zachytit oční vady, které mají bez včasné léčby trvalé následky. Screeningové testy hradí zdravotní pojišťovny.Aby byly co nejdříve odhaleny refrakční vady oka (ametropie), měl by být zrak dítěte změřen ideálně mezi 6. a 12. měsícem věku. Nejkritičtějším obdobím ve vývoji zraku je totiž první rok života dítěte a refrakční vady oka mohou být zjištěny pouze měřením oční refrakce. Včasné odhalení některé z příčin poruch vývoje vidění dává dítěti naději na účinnou léčbu. Na řadu očních chorob se přijde až po nástupu do 1. třídy, kdy je na léčbu pozdě a děti si nesou následky celý život. Tupozrakostí trpí v Česku aktuálně asi 6 % populace, procento pozdních záchytů je v Česku v porovnání s okolními zeměmi zatím vysoké. Měření je zcela neinvazivní (ke změření není potřeba aplikovat oční kapky) a bezkontaktní – dítě uvolněně sedí na klíně rodiče a měření je prováděno ze vzdálenosti 1 m. Měření trvá řádově vteřiny, obě oči jsou měřeny současně, přístrojem je možné změřit i nespolupracující děti. Výstupem měření jsou hodnoty refrakce ve sféře, cylindru a osy, rozměr zornic, hodnota interpupilární vzdálenosti a odchylka pohledu v reálném čase. Princip přístroje je založen na excentrické fotoskiaskopii. Infračervené světlo prochází skrz zornice na sítnici, z odraženého světla vzniká na sítnici podle stupně refrakční vady specifický světelný obrazec. Z charakteru tohoto obrazce jsou následně vypočteny sférické hodnoty refrakce. Měření je opakováno ve třech meridiánech, aby mohla být případně určena také cylindrická oční vada. Měření pomocí infračerveného světla je zcela bezpečné, i běžné denní světlo také obsahuje infračervenou složku, která je okem zcela nerozeznatelná.


Přístroj na vyšetření hodnoty CRP

Nadstandardně nabízíme vyšetření hodnoty CRP vlastním přístrojem z kapky krve z prstu malého pacienta, které pomůže hned při návštěvě nemocného dítěte v ordinaci rozhodnout o urychleném nasazení nebo naopak o odložení nasazení antibiotik.
Nabízíme v rámci nadstandardních služeb v indikovaných případech okamžitou diagnostiku tzv. spálového streptokoka z výtěru krku.
Dále nabízíme v rámci nadstandartních služeb vyšetření hemoglobinu (množství červeného krevního barviva a podíl červených krvinek v krvi) k preventivnímu podchycení chudokrevnosti a vyšetření glykemie glukometrem z kapky krve z bříška prsu. Výsledek je znám do 1 minuty od odběru.

Přístroj k diagnóze sinusitidy Sinuscan

Sinuscan umožňuje velmi rychlé, jednoduché vyšetření, které je spolehlivé, bezbolestné a pro pacienta bezpečné. Vyšetření je
 možné pro děti od tří let věku, je několikrát opakovatelné bez jakékoliv zátěže pacienta. Vyšetření umožňuje okamžitě posoudit závažnost zánětu dutin a rozhodnout o postupu léčení a napomáhá předcházení závažných stavů a řešení sinusitid před jejím plným rozvinutím.​

Přístroj na okamžité vyšetření moče

Přístroj HandUReader firmy GuickSeal je přenosný analyzátor moči, který nahrazuje řadu laboratorní vyšetření, čímž šetří čas pacientů. Díky to mu, že výsledky analýzy jsou k dispozici na místě během několika málo minut může přístroj velmi urychlit a zpřesnit diagnostiku a pomoci včas odhalit např. zánět močových cest.

Přístroj na určení okamžité koncentrace bilirubinu

Bilirubin MBJ20 je ruční přístroj určený pro okamžité neinvazivní klinické měření transkutánní koncentrace bilirubinu pouhým přiložením detektoru přístroje na pokožku pacienta. Při vyšetření touto metodou není nutné provádět odběr krevního vzorku. Přístroj poskytuje okamžitý a přesný výsledek hodnoty celkového bilirubinu. Pokud je zvýšený jeho obsah v krvi nebo moči, může to ukazovat na různá onemocnění – zejména je metoda důležitá pro diagnostiku závažnosti novorozenecké žloutenky. Zjištění koncentrace bilirubinu napomáhá správnému rozhodování o dalším postupu léčby.​

 

 


  Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr BP-12C je přístroj pro okamžité neinvazivní klinické měření hodnoty kyslíkové saturace a perfuzního indexu v reálném čase. Pulzní oxymetrie je metoda, která orientačně informuje o okysličení krve pacienta monitorováním kyslíkové saturace. Měření naznačuje problémy s transportem kyslíku do tkání. Součástí přístroje je speciální senzor, který se připevní na některý z prstů ruky nebo na ušní lalůček. Senzor vysílá skrz tkáň úzký paprsek infračerveného a červeného světla a zjišťuje, jak prochází skrz prokrvenou tkáň. Platí, že průchod světla tkání poměrně úzce souvisí s množstvím okysličeného hemoglobinu. Přístroj dokáže zjistit saturaci hemoglobinu kyslíkem a na displeji ukáže číselnou hodnotu, která může teoreticky dosahovat 0-100 %. Saturace znamená, kolik % molekul hemoglobinu z celkového počtu nese kyslík, a snížená saturace hemoglobinu tak vypovídá o sníženém množství kyslíku v krvi (tzv. hypoxémii). Normální saturace se obvykle pohybuje mezi 95-100 %. Hodnoty saturace pod 90 % jsou podezřelé a saturace pod 80 % již obvykle znamená selhávání respirační soustavy. Určení míry aktuální saturace napomáhá správnému rozhodování o dalším postupu léčby.   Laktační poradenství Poskytujeme odborné poradenství při kojení. Kojení chrání dítě proti infekcím dýchacích cest, zánětu středouší, před průjmy, snižuje riziko cukrovky, alergie, obezity, anémie, zlepšuje vývoj duševních schopností, snižuje četnost hospitalizace dítěte a prospívá rozvoji kostí v dospělosti. Kojení přináší výhody i pro matku dítěte – chrání ženu před rakovinou prsu, vaječníků a osteoporózou, děloha se po porodu rychleji vrací do původního stavu, poporodní ztráty krve jsou menší, ženy trpí méně chudokrevností, umožňuje rychlejší návrat postavy ke stavu před těhotenstvím, poskytuje antikoncepční účinek v průběhu kojení, pokud matka plně a často kojí, podporuje citové vazby matky a dítěte. Kojení je i levnější, než umělá výživa. Více informací najdete na Kojení

Mateřský program Medela

Nabízíme některé specializované výrobky z mateřského programu švýcarské firmy Medela, zahrnující odsávačky mateřského mléka a další pomůcky ke kojení (vložky do podprsenky, kojící klouboučky, masti, krmící kelímky, sáčky na uchování mléka apod.). Vysoce kvalitní výrobky Vám pomohou bez problémů a bez starostí zvládnout kojení Vašeho dítěte v případech nedostatečné nebo nadměrné tvorby mléka, citlivých nebo bolavých bradavek, když má miminko problémy se sáním, obnovení tvorby mléka po přestávce v kojení nebo dočasného oddělení maminky a dítěte. Ruční i elektrické odsávačky zaručují bezpečné nastavení úrovně odsávání, a tím umožňují jemné a efektivní odsávání mateřského mléka. Automatický cyklus odsávání u elektrických odsávaček stimuluje tvorbu mléka stejným způsobem jako sání dítěte. Více informací najdete na Mateřský program

Výživa dítěte

Poskytujeme informace o výživě kojenců a batolat, recepty, přehled sortimentu dětské výživy, informace o všem, co děti potřebují a množství dalších zajímavých informací a rad.


Aplikace náušnic

Používáme  technologie propíchnutí uší nastřelením, kde se ucho rychle a téměř bezbolestně propíchne a zároveň nasadí náušnici a uzavře se. Nastřelovací náušnice, které nabízíme, jsou výrobky švýcarské firmy Bergeon. Náušnice jsou ze speciálního kovu, potaženy zlatem (žluté provedení) nebo palladiem (bílé provedení). Splňují všechny potřebné hygienické požadavky. Náušnice jsou sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Náušnice jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno Prohlášení o shodě